„Boy 7” – Mirjam Mous


„Boy 7” Mirjam Mous to interesująca pozycja dla wielbicieli thrillerów. Tytułowy Boy 7 to nastolatek, który budzi się na pustkowiu i niczego nie pamięta. Z jedynej wiadomości zapisanej w telefonie dowiaduje się, że pod żadnym pozorem nie może kontaktować się z policją. W plecaku znajduje na pierwszy rzut oka przypadkowe, niepowiązane ze sobą przedmioty. Tak zaczyna się ta niezwykle wciągająca powieść holenderskiej autorki. Razem z głównym bohaterem próbujemy rozwiązać zagadkę jego nietypowej amnezji i stopniowo odkrywamy jego przeszłość. Okazuje się, że za utratą pamięci stoi pewna organizacja, której cele i intencje nie są do końca słuszne.
            Książkę przeczytałem z zaciekawieniem. Trzeba przyznać, że fabuła trzyma w napięciu do samego końca. Bardzo podobał mi się pomysł – teoria spiskowa dotycząca zachowań młodych ludzi. Bohaterowie są przekonujący i szybko zdobywają sympatię. Jednak, jak przekonuje się Boy 7, nikomu nie można ufać…
            Uważam, że warto polecić tę książkę nie tylko fanom gatunku, ale także wszystkim osobom, które poszukują lekkiej, a zarazem wciągającej lektury.


Avitus


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Brandon Sanderson – „Droga Królów”

T. Pratchett - "Kiksy klawiatury" (fragment)